Drone Çekim Fiyatları ve Çekim Özellikleri

Eskiden haberlerde olay yerinin üstünden helikopterlerle yapılan çekimleri hatırlarsınız. Ya da büyük bütçelerle çekilen filmlerdeki havadan görüntülenen sahnelerin helikopterlerle binbir maliyetle çekilmesi… Ne kadar da zahmetli ve pahalı bir çekimdi. Artık bu tarz havadan görüntüleme gerektiren her çekim için bu işi profesyonelce yapan bir ekip ve geliştirilmiş kamera sistemleri ve aygıtlar var.

4K Kamera

4K video çekim ile net ve sorunsuz yüksek kalite görüntü. Tahminlerinizden çok daha yüksekte ve çok daha net görüntüler.

Raw Fotoğraf

Raw çekim fotoğrafa hiçbir işlem uygulanmadan yapılan çekimlerdir. Raw fotoğraf ham ve işlenmemiş anlamına gelir. Sensöre düşen ışık bilgisi direkt olarak karta yazılır. Renk, beyaz ayarı, kontrast gibi değişkenler fotoğrafa aktarılmaz fakat ayarların çoğu ayrı elementler halinde RAW dosyası içine kaydedilir böylelikle fotoğraf üzerinde dilediğin gibi renk özellikleriyle oynayabilir istediğin hale daha doğru şekilde ulaşmış olursun. Raw çekilen bir fotoğrafta aradan yıllar geçse de yeni işlem yapılabilir. Beyaz ayarıda raw çekimde fotoğraf üzerine işlenmediği için daha sonra kolayca beyaz ayar dengesi değiştirilebilir ve kalite bozulmaz. Raw çekim ile  gren olarak tabir ettiğimiz bozulmaları düzeltme işlemi kolayca yapılabilir. Raw çekim renk düzenleme, lut uygulama, parlaklık ve kontrast gibi değişikliklerin fotoğrafta kalite kaybı olmadan bilgisayar üzerinden değişimine  imkan tanır.

Titreşim yok

Profesyonel drone ehliyetli pilotlar hava şartlarına uygun olan drone ile çekim yapar ve hava şartlerının görüntü kalitesine zarar vermesine izin vermez.

 

 

    Leave Your Comment Here